Cisco WS-CAC-6000W Power Device
Part Number: WS-CAC-6000W
Model: Parts
Price Match Guarantee - We'll match any authorized retailer's price
Quantity:
Product Highlights
View All
Input Voltage
110 V AC220 V AC
Output Power
6000 W
Height
7"
Width
8"
Product Description:
  Cat6500 6000W AC Power Supply
Cisco Parts Accessory Model Overview
Products and parts from Cisco.
Power Description
Input Voltage:
  • 110 V AC
  • 220 V AC
Output Power:
6000 W
Physical Characteristics
Height:
7"
Width:
8"
Depth:
13.5"