Honeywell 7800L0Q-0C143SE Mobile Computer Overview
Technical Information
Connectivity Technology:
Wireless
Image Sensor Type:
Imager
Scanner Range:
Extended Range
Drop Specification (To Concrete):
60"
Air Electrostatic Discharge (+/-):
15kV DC
Contact Electrostatic Discharge (+/-):
8kV DC
Processor Speed:
800 MHz
Memory Card Supported:
  • microSD
  • microSDHC
Display & Graphics
Screen Size:
3.5"
Number of Keys:
46
Keyboard Layout:
QWERTY
Wireless Security:
  • 64/128 bit WEP
  • WPA/WPA2 PSK
  • TKIP
  • AES
  • WPA/WPA2 Enterprise
  • EAP-TLS
  • EAP-TTLS
  • PEAPv0/MSCHAPv2
  • PEAPv1/GTC
Software
Operating System:
Android 2.3.4 Gingerbread
Lithium Ion (Li-Ion)
Battery Included:
Physical Characteristics
Height:
6.2"
Width:
3"
Depth:
1.1"