Honeywell 7800L0Q-0C211XE Mobile Computer Overview
Scanner Range:
Standard Range
Barcode Symbology Supported:
  • 1D
  • 2D
Drop Specification (To Concrete):
60"
Air Electrostatic Discharge (+/-):
15kV DC
Contact Electrostatic Discharge (+/-):
8kV DC
Processor Speed:
800 MHz
Memory Card Supported:
microSDHC
Display & Graphics
Screen Size:
3.5"
Number of Keys:
46
Keyboard Layout:
QWERTY
Wireless Security:
  • WEP
  • 802.1x
  • LEAP
  • TKIP
  • MD5
  • EAP-TLS
  • EAP-TTLS
  • WPA-PSK
  • WPA v2.0
  • PEAP
  • WAPI
Software
Operating System:
Microsoft Windows Embedded Handheld 6.5 Professional
Height:
6.2"
Width:
3"
Depth:
1.3"